Specialist SEO

Profilul candidatului

Cerinte
  • Orientare spre client
  • Planificare strategica
  • Aptitudini puternice de analiza
  • Gandire creativa
  • Abilitati de comunicare orala si scrisa, de relationare si convingere
  • Persoană energica, auto-motivata
  • Rezistenta la lucrul sub presiune
  • Orientata spre livrarea proiectelor in termen
  • Abilitati de a lucra atat individual cat si in echipa, capacitatea de a conduce echipe de colaboratori
  • Cunostinte bune de limba engleza (scris si vorbit)
  • Seriozitate, angajament pe termen lung
  • Disponibilitate full-time

Responsabilitati specifice postului
  • Conceperea de strategii online, in vederea cresterii traficului de calitate, adaptate la specificul clientului
  • Imbunatatirea imaginii online
  • Transformarea vizitatorilor in clienti
  • Realizarea de auditari SEO
  • Redactarea si crearea de articole originale pe baza unor cuvinte cheie
  • Dezvoltarea campaniilor de atragere de link-uri
  • Analiza si interpretarea traficului
  • Monitorizarea cuvintelor cheie si imbunatatirea continua a pozitionarii in motoarele de cautare
  • Monitorizarea pietei si a competitorilor
  • Relationarea cu clientii
  • Gestionarea colaboratorilor
  • Studierea trendurilor din SEO si social media si punerea lor in practica

Studii
  • studii superioare

Experienta in munca
  • Minimum 2 ani experienta in marketingul online
  • Experienta in analiza indicatorilor web
  • Experienta in utilizarea toolurilor online specifice (Google Webmaster Tools, Google Analytics, software specific pentru analize SEO si social media)

Oferta
  • mediu de lucru placut si profesionist
  • acces la instruire si la un standard de competente, absolut necesare unei cresteri profesionale solide
  • implicarea in proiecte specifice care pot constitui o provocare profesionala
  • pachet salarial atractiv

Candidatii pot trimite un CV la adresa office@fiveplus.ro