PHP Web Developer

Profilul candidatului

Studii
  • facultate tehnica, de preferat cu profil IT: Automatica, Cibernetica, Matematica (Informatica)
  • absolvent

Cerinte
  • seriozitate
  • angajament pe termen lung
  • absolvent facultate de profil IT
  • experienta de lucru in domeniul IT este de preferat
  • capacitatea de autodezvoltare, de a invata lucruri si tehnologii noi
  • gandire organizata, capacitatea de analiza si de rezolvarea unei probleme
  • capacitati de comunicare, de intelegere si aplicare a sarcinilor acordate
  • acordarea de atentie detaliilor
  • cunostinte de limba engleza
  • respectarea deadline-urilor
  • disponibilitate full-time

Tehnologii si produse software
  • limbaje si tehnologii: HTML, CSS, PHP, MySQL, Javascript (jQuery)
  • reprezinta un avantaj experienta in lucrul cu CMS-uri (nivel incepator – mediu: Wordpress), dar si cunostintele de optimizare SEO si de marketing online
  • reprezinta un avantaj experienta in lucrul cu platforme de comert electronic (nivel incepator – mediu: Open Cart)
  • reprezinta un avantaj cunostintele minime de utilizare Photoshop sau un alt software de grafica

Responsabilitatile jobului
  • dezvoltare site-uri de prezentare
  • dezvoltare magazine de comert electronic
  • mentenanta si administrare proiecte deja existente
  • suport tehnic
  • optimizare site-uri web pentru motoarele de cautare
  • implementare scripturi de tracking pentru campanii de promovare online
  • acordare de suport pentru echipa de vanzari prin analizarea cerintelor si oferirea de cotatii de efort

Colegii tai doresc de la tine
  • sa ai o atitudine pozitiva, proactiva in rezolvarea problemelor
  • sa ai spirit de echipa, sa ceri ajutor atunci cand ai nevoie si sa oferi atunci cand ti se cere
  • sa fii determinat(a), perseverent(a), responsabil(a)

Oferta
  • mediu de lucru placut si profesionist
  • acces la instruire si la un standard de competente, absolut necesare unei cresteri profesionale solide
  • implicarea in proiecte specifice care pot constitui o provocare profesionala

Cateva intrebari la care te rugam sa ne raspunzi
  1. Ce experienta ai in realizarea de site-uri web si magazine de comert electronic pe platforme open-source? Enumera mai cateva din proiectele la care ai participat si cu ce ai contribuit la realizarea lor
  2. La ce nivel iti evaluezi cunostintele de: PHP, HTML, MySQL, CSS, Javascript, utilizarea programelor de prelucrare grafica, optimizarea SEO a unei platforme? Acorda o nota de la 1 la 10 pentru fiecare in parte.
  3. Care este nivelul salarial net la care te astepti, corelat cu experienta si cunostintele tale de pana acum?
  4. Cum iti evaluezi abilitatile de a comunica cu un client intr-o maniera care sa ii sugereze acestuia profesionalism si incredere?
Candidatii pot trimite un CV la adresa office@fiveplus.ro